Відбулася щорічна зустріч голів єпархіальних комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин

13 жовтня 2022, 19:39 146

11–13 жовтня 2022 року на запрошення Мукачівської греко-католицької єпархії у місті Ужгород відбувалася щорічна зустріч голів єпархіальних комісій УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин під назвою «Українські Церкви під час війни: виклики та спільні дії».

Головним організатором заходу була Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. У заході взяли участь близько 40 учасників: голови єпархіальних екуменічних комісій УГКЦ, студенти богослов’я ужгородських релігійних навчальних закладів, місцеві священники різних конфесій, представники релігійних та соціальних спільнот Ужгорода та Мукачева.

Важливою була анонсована заздалегідь міжнародна конференція «Українські Церкви під час війни: виклики та спільні дії». Ключовими доповідачами були: отець Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Анатолій Бабинський, науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ; Тарас Антошевський, директор РІСУ; пастор Валерій Федоранич, ректор Закарпатського християнського інституту; отець Юрій Гал з ПЦУ, професор Карпатського університету імені Августина Волошина; отець Іштван Гегю, священник єпархії Ротенбург (Німеччина); отець Владислав Ігнатишин, професор Ужгородської греко-католицької академії імені Блаженного Теодора Ромжі. Модерував захід отець Роман Фігас, в. о. директора Інституту екуменічних студій УКУ.

Читайте також: В Ужгороді відбувається зустріч голів Комісії УГКЦ та єпархіальних комісій з міжконфесійних і міжрелігійних відносин

Основними тезами конференції були роздуми над російською агресією в Україні з перспективи різних конфесій, аналіз вже виконаної роботи та майбутні перспективи спільної дії задля перемоги українського війська над російськими загарбниками. Усі доповідачі наголосили на важливості єдності Церков у питанні суверенітету України та донесення правди про геноцид українського народу до партнерів і друзів з-поза меж нашої держави.

Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин