Відбулися реколекції для духовенства Мельбурнської єпархії
З 10 по 14 червня в Реколекційному центрі святого Климентія в Галонгу, штат Новий Південний Уельс в Австралії, відбувалися дні духовної віднови для духовенства Мельбурнської єпархії. Протягом п’яти днів священники та диякони з усієї Австралії мали нагоду разом молитися, спілкуватися та духовно зростати.
Про це повідомила пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.
«Реколекції — це передовсім час для духовної віднови. Вони відіграють важливу роль, адже дають священникам можливість зануритися в особливий дух молитви без перешкод щоденного робочого дня», — зазначив протосинкел Мельбурнської єпархії о. Симон Цькуй. «Для нас, священників, реколекції мають неабияке значення. Реколектантом найчастіше є священник з іншої єпархії і протягом цих днів він доступний для духовенства, щоб ми могли спілкуватися з ним, ділитися болями та труднощами і, зрештою, приступити до сповіді до іншого священника».
Цього року проповідником на реколекціях був о. Джон Годжсон, ЧНІ, протоігумен отців редемптористів (Провінція Океанії), який виголошував науки про покликання та завдання кожної людини, про любов Христа до людей, а також про те, як, наслідуючи Христа, любити своїх ближніх. «На прикладі притчі про милосердного самарянина отець Джон показав, як ми можемо допомогти ближньому і як можемо завдати йому болю. Він також наголосив на тому, що все в цьому світі нам не належить, а є дарунком від Господа», — поділився почутим о. Юрій Тиченок із Джілонгу.
Під час реколекцій о. Джон особливу увагу приділив темі війни в Україні, зокрема тому, як душпастирі можуть допомогти своїм вірним, зраненим цією війною. «Для мене однією із найцікавіших наук була та, під час якої проповідник говорив про травму. Травму, яку ми, можливо, переживаємо, але навіть не усвідомлюємо цього. Ми можемо казати, що з нами все гаразд, хоча насправді придушуємо цей біль, не даючи собі виявити його чи поділитися ним із кимось. Отець Джон дуже детально пояснив нам психологічні аспекти травми та те, як можуть почуватися наші вірні, особливо ті, які приїхали з України. «Завдяки цьому нам тепер буде помічати та полегшувати їхній біль», — наголосив о. Стефан Сапун із Брізбена.
Учасники відзначили, що великою цінністю реколекцій є те, що завдяки спільній молитві та спілкуванню відновлюється дух братерства серед духовенства. Реколектант, який є особою з іншої єпархії, допоміг поглянути на труднощі і проблеми з іншої перспективи, дав змогу побачити інші рішення і підходи до душпастирської діяльності. Тож усі повернулися до своїх парафій духовно збагаченими і натхненними до подальшої праці у Христовому винограднику.
Департамент інформації УГКЦ