Відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ

13 жовтня 2023, 14:10 174

12 жовтня відбулися збори духовенства та монашества Донецького екзархату УГКЦ, які очолив єпископ-помічник Максим Рябуха.

Відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ

Зустріч розпочалася з молитви на вервиці біля фігури Матері Божої Фатімської, переданої Донецькому екзархату. Опісля зі вступними словом звернувся владика Максим, прокоментувавши Рішення Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся в Римі. Було обговорено зі священиками актуальну екзархійну та загальноцерковну ситуацію.

Декани доповіли про становище довірених їм теренів. Зокрема, о. Михайло Заверчук, декан Донецького деканату, зазначив, що люди на прифронтових і тимчасово окупованих територіях досі самостійно збираються у храмах для молитви та чекають на повернення наших священників. Також виступили о. Іван Василенко, Краматорський деканат, о. Михайло Неїжмак, Дніпропетровський деканат, та о. Олександр Богомаз, Запорізький деканат.

Слово мав також о. Роман Вовк, економ Донецького екзархату, про фінансове становище, розвиток проєктів та проєктні плани на майбутнє.

На закінчення зборів владика Максим відзначив грамотами та подарунками цьогорічних ювілярів, дякуючи за дар їхнього життя та служіння Господеві, Церкві та всьому вірному народу. Також було зачитано Декрет про призначення головою Молодіжної комісії Донецького екзархату Ярему Муховського.

Пресслужба Донецького екзархату