Владика Богдан Дзюрах записав слова молитви до Золотої книги міста в Німеччині

1 лютого 2024, 19:12 113

З нагоди Свята Карла Великого владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, зустрівся з очільницею м. Аахен, п. Сібілль Кьопен. Зустріч відбулася в неділю, 28 січня. Апостольський екзарх зробив запис у Золотій книзі міста.

Владика Богдан Дзюрах записав слова молитви до Золотої книги міста в Німеччині

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

Вітаючи українського гостя, п. Кьопен пригадала, як кілька місяців тому Аахен вшановував український народ, вручаючи Президенту України Володимирові Зеленському відзнаку Карла Великого. Вона також запевнила владику Богдана в подальшій підтримці України й українського народу в його національно-визвольних змаганнях проти російського імперіалістичного режиму. Згадуючи Літургію в катедральному храмі, вона подякувала владиці Богданові за його проповідь і «численні імпульси», які він дав присутнім у храмі молільникам. «Доброта Вашого серця залишила сліди в серцях багатьох гостей. За це я прагну Вам в імені міста сердечно подякувати», — зазначила п. Сібіль Кьопен.

Апостольський екзарх подякував п. Кьопен та її співпрацівникам за гостинність і велику честь, яку вони виявили йому, запрошуючи спільно з єпископом Гельмутом Гізером взяти участь у святкування пам’яті Карла Великого. Він теж пригадав нещодавній візит Президента України з нагоди вручення відзнаки Карла Великого українському народові. «Однак, треба наголосити, що в цьому урочистому акті йшлося не лише про вияв захоплення і пошани для українського народу, але і передовсім — запевнення у всебічній підтримці й незмінній солідарності. Європа розпізнає в нас членів єдиної європейської родини», — зазначив архиєрей, пригадавши при цьому вислів бундесканцлера ФРН Олафа Шольца, сказаний незадовго після повномасштабного вторгнення росії: «Українці, ви належите до нашої сім’ї». У цих словах, на думку владики Богдана, є щось більше, ніж звичайна політична декларація, це — визнання європейської ідентичності українського народу і його природної належності до європейської цивілізації.

Відтак у ратуші пройшла церемонія запису до Золотої книги м. Аахен. Владика Богдан, перш ніж поставити свій підпис, написав трьома мовами — німецькою, українською та латинською — слово «Мир», а відтак написав слова молитви, скеровані до Бога: «Господи, поблагослови нас Своїм миром».