Владика Максим Рябуха до католицьких єпископів України: «Споглядаючи Пресвяту Богородицю, віднаходимо красу і повноту особистого життя»
21 листопада, у свято Введення у храм Пречистої Діви Марії, у Зарваниці греко-католицькі і римо-католицькі єпископи України, які цими днями проходять спільні реколекції, відслужили Архиєрейську Божественну Літургію у візантійському обряді. Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Проповідь виголосив владика Максим Рябуха.
Під час Божественної Літургії Блаженніший Святослав привітав усіх присутніх у Зарваниці, зазначивши, що «це особливе місце, куди стікаються сотні тисяч людей для того, щоб зустріти присутню тут у дивний спосіб Пречисту Діву Марію. Сьогодні ми тут разом із вами починаємо наші річні духовні вправи, реколекції».
Предстоятель зауважив, що минулого року, коли обирали місце проведення реколекцій, владики не знали, що початок днів духовної віднови припаде на Введення, яке є святом християнського виховання. «Дивний збіг обставин. Для людей — випадок, а для Бога — провидіння. Дякую, що сьогодні можемо бути тут разом, молитися і втішатися присутністю між нами Пречистої Діви Марії, разом просити в Неї кращої долі для нашого народу і перемоги в жорстокій війні», — сказав Глава Церкви.
Відтак представив владикам реколектанта — владику Максима Рябуху, єпископа-помічника Донецького екзархату, і запросив його до слова.
У першій реколекційній науці для єпископів УГКЦ та РКЦ владика Максим закцентував на Різдвяному пості, відтак особливу увагу приділив Пресвятій Богородиці й закликав молитися, навчатися і служити.
«Час Різдвяного посту для кожного з нас — це дуже особливий період духовного зосередження, особливої тиші. Час, коли відкидаємо все те, що заважає нам зупинитися і застановити наш погляд на животворящому Бозі», — зазначив реколектант.
Архиєрей запросив владик розпочати духовну мандрівку із Пресвятою Богородицею. Як важливо сьогодні усвідомити й відкрити, наголосив він, що ми є тут перш за все тому, що Богородиця хоче бачити кожного з нас. Марія з кожним із нас хоче поділитися чимось особливим — непросто своєю Материнською любов’ю, а й ніжною мудрістю. «Празник Введення у храм Пресвятої Богородиці — це час, коли Вона робить свої кроки у злуці з Богом», — додав він.
За словами владики Максима, сьогодні Пресвята Богородиця залишає три особливі етапи: час молитви, навчання і служіння.
Час молитви. «Все наше християнське життя має бути пронизане ниткою молитовного життя, яке не втомлюється вчитися, споглядаючи та слухаючи Бога, і яке є суцільним служінням, — служінням любові, яку відкрили і яку дарують, — сказав єпископ-помічник і додав: — Вона є нашою небесною Мамою. Споглядаючи Її, ми віднаходимо красу й повноту особистого життя. Ми не є іншими від Богородиці».
Час навчання. «Усе наше життя покликане завжди зростати. Вчитися! Бог кличе нас до зростання! Бог кличе нас підносити наші очі й дивитися вперед, бо нам є куди дивитися. Кожен із нас прийшов у цей світ не для того, щоби відбути якийсь час, а щоб осягнути повноту життя у вічності», — ствердив архиєрей.
Час служіння. «Коли усвідомлюєш, що є хтось, Хто тебе любить, Хто наповнює твоє життя величною любов’ю, тоді твоє життя перетворюється на вияв отриманої і пережитої любові. Вияв у служінні», — зазначив проповідник.
«Нехай Господь кожному з нас допомагає тримати міцно Пресвяту Богородицю за руку через нашу молитву. Нехай допомагає дивитися з Нею в одному напрямку. Нехай допомагає поруч із Нею вчитися і зростати в Божій любові», — побажав українським католицьким єпископам владика Максим.
На завершення Літургії Блаженніший Святослав подякував усім, хто прибув до Зарваниці. Він зауважив, що кожне свято Богородиці у Зарваниці є особливим і неповторним. Відтак наголосив, що Введення є святом християнського виховання, і запевнив в особливій молитовній підтримці всіх, хто виховує дітей у християнській вірі.
«Сьогодні ми особливо молилися за батьків, які виховують дітей у християнській вірі. Дякую тим, хто з діточками прийшов до церкви, у це свято ввів їх до Божого храму тут, у Зарваниці. Ми молилися за наших вихователів, учителів, які в умовах війни віддають своє серце і душу новим поколінням українців. Сьогодні одна з проблем — це шкільна освіта. Тисячі дітей більше не ходять до школи. Під час відвідин Чернігівщини, у Ніжині, один хлопчик мені казав, що він у 3-му класі, але не вміє ні читати, ні писати. Це велика біда і біль України. Багато дітей навчаються онлайн. За цих вихователів і дітей сьогодні лунала наша молитва», — запевнив Отець і Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ