Владика Микола Бичок на храмовому празнику у Вудвілі, Аделаїда: Важливо брати відповідальність перед Богом

7 серпня 2023, 12:19 341

У неділю, 6 серпня, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, відвідав парафію Святих Володимира та Ольги у Вудвілі, Аделаїда, з нагоди храмового празника та відзначення 60-річчя освячення наріжного каменя храму.

Розпочалося святкування Божественною Літургією. Із владикою співслужили: о. Зенон Рацький, адміністратор парафії Святих Володимира та Ольги, о. Тарас Горпиняк, адміністратор парафії Покрову Пресвятої Богородиці у Вейвілі, Аделаїда, та диякон Володимир Демчинський.

Під час проповіді єпарх Мельбурнський звернувся до вірних із такими словами: «У нашому житті дуже важливо брати на себе відповідальність перед Богом, родиною та Батьківщиною. Євангельська благовість цієї неділі показує нам апостолів у човні посеред ночі. І саме в цей момент здіймаєть буря на морі — вони можуть загинути. Хто ж візьме відповідальність на себе, щоби взяти ситуацію під контроль та не впасти в паніку?». Єпископ розповів приклад апостола Петра, який зміг взяти на себе відповідальність та звернутися до Господа під час бурі, у такий спосіб даючи Ісусові можливість зробити чудо — апостол пішов по морю.

«Сьогодні ми є свідками того, як українці також беруть відповідальність за життя своєї країни, за своїх рідних, врешті-решт, за своє майбутнє», — цими словами владика Микола завершив проповідь і наголосив на важливості боротьби, яку невтомно веде український народ за свою свободу.

Після Богослужіння архиєрей провів Чин відновлення хресних обітів та освятив шість пар священничих риз для парафії Святих Володимира та Ольги. Єпископ заохотив парафіян передавати віру майбутнім поколінням, наголосивши на важливості родинних зв’язків і передаванні віри від бабусь та дідусів до внуків, а також від батьків до дітей. Він висловив сподівання, що віра, як цей рукотворний храм, передаватиметься через покоління, зберігаючи спадщину прародичів.

Після молитви вірні зібралися у парафіяльному залі на святковий обід для відзначення цієї особливої події. До святкування також долучилося двоє православних священників — о. Михайло Бик та о. Євген Кваснюк. У привітальному слові адміністратор парафії, о. Зенон Рацький, розповів про історію та будову храму, наголосивши на злагодженій спільноті, яка сприяла створенню цієї чудової святині.

Голова Української громади в Аделаїді, п. Ярослав Фурсенко, також звернувся до присутніх із привітаннями та словами підтримки.

Ця подія стала великим святом для усіх вірних в Аделаїді, важливим виявом їхнього духовного єднання та спільноти.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла