Владика Микола Бичок відвідав вірних у Сіднеї та Вуллонгонзі

15 травня 2023, 15:22 58

13 травня після Австралійської конференції католицьких єпископів владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, відвідав парафію Святого Андрія Первозванного у Сіднеї, Лідкомб.

Владика Микола Бичок відвідав вірних у Сіднеї та Вуллонгонзі

На початку візиту єпископ очолив Молебень до Пресвятої Богородиці, на якому були присутні учні, вихователі та вчителі Братської рідної школи імені святого Андрія. У слові до дітей владика Микола наголосив на тому, що дуже важливо мати орієнтири в житті, а правдивим орієнтиром для нас у духовному житті є Пресвята Богородиця, якій присвячено місяць травень і яка є найкращим прикладом материнства. Також із нагоди святкування Дня матері архиєрей роздумував про важливість матері для кожної людини: чи то дорослого, чи то дитини. Владика заохотив, щоб усі діти зробили приємну несподіванку для своїх матерів і цим вшанували їх у День матері.

Після молитви архиєрей відвідав Братську школу та побував на концерті, присвяченому Дню матері, який підготували учні.

Увечері цього ж дня владика Микола відвідав римо-католицький катедральний собор Святої Марії. Тут спільно з католицьким духовенством служив Літургію, а опісля відбулася Хресна хода з нагоди 106-ї річниці об’явлень Пресвятої Богородиці у Фатімі, які почалися 13 травня 1917 року. Єпископ розповів, що на молитву зібралося близько півтора тисячі вірних: «Кожен із присутніх мирян приносив щирі молитви до Богородиці у своїх наміреннях. Я ж молився до Пресвятої Богородиці в наміренні припинення війни та за мир в Україні».

Цікаво, що в катедрі Святої Марії на знак підтримки України під час війни в лівій бічній наві є ікона Ісуса Христа, яку подаровав патріарх Йосиф Сліпий кардиналові Гілрою, тодішньому архиєпископу Сіднею, у 1969 році. Цю ікону намалював о. Ювеналій Мокрицький.

14 травня владика Микола разом з о. Симоном Цькуєм, протосинкелом єпархії, відвідав церкву Святого Володимира у м. Вуллонгонзі, що неподалік Сіднею. У цьому храмі спільно з парафіянами відслужили Архиєрейську Божественну Літургію. До зібраного люду Божого він звернувся з такими словами: «Євангеліє неділі Самарянки показує нам, так би мовити, зустріч двох світів — матеріального й духовного. Самарянка, яка прийшла до криниці набрати води і, можливо, більше турбувалася про дочасне й не звертала уваги на вічне, є прикладом, власне, матеріального світу. Натомість Христос у духовній розмові з нею показує їй і нам, що існує щось більше, ніж дочасна пожива, — Ісус Христос, який є вічним Джерелом і може втамувати будь-яку спрагу й дарувати вічну радість у дусі та правді, яка походить від спілкування з Богом».

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла