Владика Микола Семенишин здійснив візит у рідне село Глибоке

1 березня 2023, 10:50 996

Владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, здійснив душпастирський візит до храму Святого Дмитрія у с. Глибоке, рідному селі єпископа. Візит відбувся у Сиропусну неділю, 26 лютого.

Владика Микола Семенишин здійснив візит у рідне село Глибоке

Привітати владику Миколу до святині чисельно прибули мешканці села. На подвір’ї храму його зустріли найменші парафіяни з парохом. На Літургії архиєреєві співслужив о. Володимир Савчин та священники Богородчанського протопресвітеріату.

У проповіді владика роздумав над трьома видами стосунків у житті людини.

«Насамперед ми повʼязані з Богом, який нас створив і від якого ми одержали дар життя, усе те, що є довкола, — це Божий дар для нас. Другий вид стосунків — це взаємодія із ближніми, з тими братами й сестрами, які біля нас. Ми живемо не самі. Крім нас, є багато інших людей, створених Богом Отцем і відкуплених Ісусом Христом. Третій — це ставлення до нас самих, бо кожен із нас є Божим створінням, обдарованим багатьма дарами, адже ми маємо життя, свобідну волю, розум, різні таланти тощо».

«Ця неділя спонукає нас подумати про самих себе, про те, як ми ставимося до себе. Чи я справді тішуся тим, що живу, що одержав від Бога дар життя? Чи ціную те, що маю, свої таланти, що можу тішитися сонцем, природою, дощем? Чи стараюся використати всі дари, які мені дав Господь Бог? Чи живу в мирі із собою? Чи є в моєму серці відчуття того, що я Божа дитина, що перебуваю в руках Небесного Отця?» — запистав владика Микола.

На завершення архиєрей мовив: «Ми кажемо, що Великий піст — це час, коли потрібно більше молитися, чинити діла милосердя і постити. Нехай ці три поняття — молитва, піст і милосердя — будуть для нас немовби гаслом на цей святий час, щоб ми провели його якнайкраще, прославляючи Небесного Отця, поважаючи своїх ближніх і самих себе… Нехай милосердний Господь обдарує нас великою ласкою належно підготуватися протягом цього Великого посту до приходу Ісуса Христа у воскресінні».

Після Архиєрейської Літургії єпископ звернувся до присутніх: «Хочу мати таке серце, як наші діточки — чисте та невинне. Вони дивляться своїми оченятами і вчать нас, як ми, дорослі, маємо любити, дивитися та поводитися. Нехай Пресвята Богородиця вчить нас бути добрими дітьми нашого Небесного Отця!».

Відтак парох о. Володимир Савчин привітав новопоставленого єпископа Миколу і подякував за візит до рідного Глибокого. А парафіяни виконали кілька пісень на прославу нашого Господа і многоліття владиці Миколі.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ