Владика Володимир Ющак святкує 25-річчя єпископської хіротонії. Його привітав Глава УГКЦ

19 червня 2024, 11:00 290

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав єпарха Вроцлавсько-Кошалінського владику Володимира Ющака з нагоди 25-річчя єпископської хіротонії.

«На жаль, цей ювілей Ви святкуєте під час жорстокої війни, яка своїм руйнівним жалом пронизує Україну і холодним відголоском торкає Польщу. Ваше архиєрейське служіння, особливо в цей тяжкий час, сповнене пастирською турботою про вірних нашої Церкви та любов’ю до всіх, хто, рятуючи власне життя, покинув домівку і опинився в гостинній Польщі», — зазначено у вітальній грамоті.

Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди ювілею владики Володимира відбулася у соборі Воздвиження Чесного Хреста у Вроцлаві в суботу, 15 червня. Моління звершив митрополит та архиєпископ Перемишльсько-Варшавський владика Євген Попович у співслужінні з єпископом Ольштинсько-Ґданським Аркадієм Трохановським, єпископом-емеритом владикою Петром Криком, отцями василіанами і священниками з цілої єпархії.

У проповіді з нагоди святкування 25-річчя єпископських свячень владики Володимира Ющака митрополит Євген Попович нагадав основні життєві дороги єпарха Вроцлавсько-Кошалінського.

«Довголітнє служіння преосвященного владики — це виконання заповіді Господньої: виходити назустріч тим, хто відчуває потребу в допомозі. Після свого покликання він залишив сім’ю, друзів — усе, що мав, і пішов за Ісусом. Торував дорогу, повну віддання Господеві та Церкві. У монастирі — дозрів духовно та вибрав довічну монашу професію, пізніше — прийняв ієрейські свячення та на різних постах гідно несе обрану нішу, як свідчення безкорисливої любові», — зазначив проповідник.

«Відзначаючи сьогодні знаменитий ювілей, — зазначив архиєрей, — дякуємо також матері Владики Володимира, пані Іванні, за дар віри та постійну молитву, яка супроводжує сина в щоденних його змаганнях за ріст Божого Царства для нашого українського народу та у Вселенській Церкві».

Єпископська хіротонія владики Володимира відбулася 19 червня 1999 року у Вроцлаві. Головним святителем був митрополит Перемишльсько-Варшавський Іван Мартиняк. Владика Володимир для свого єпископського герба вибрав заклик: «Вгору піднесімо серця!», яке є проголошенням символу віри, щоб підкреслити вірний шлях до небесної батьківщини, до дому Отця Небесного.

«Сьогодні, після 25 років єпископських служінь, можна сказати, дякуємо Тобі, Господи, за цього пастиря, він знає своїх і свої його знають, він усі сили щоденно віддає Церкві, він любить Ісуса Христа, а Ісус любить та обдаровує його своїми ласками. Владика Володимир створив усі єпархіальні структури, у широкому розумінні — розвинув душпастирство, утворив нові парафії, душпастирські пункти в осередках, де, думали, ніколи не буде української Святої Літургії», — ствердив митрополит Євген Попович.

Цікаво, що Вроцлавсько-Кошалінська єпархія нараховує 90 парафій і душпастирських пунктів, у яких служать майже 40 священників.

У своєму подячному слові владика Володимир зазначив, що він, і усі, хто йому допомагав, вчилися будувати єпархію, старалися творити нові єпархіальні структури, забезпечувати матеріальну базу, брати на себе відповідальність. «Спільно пережили пандемію коронавірусу, були складні й легкі часи, інколи втілювали наші задуми в життя, а часом — робили помилки. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Усім дякую за співпрацю, розуміння, роки спільного душпастирства. Хай Господь щедро усіх благословить! Прошу про подальшу співпрацю на користь нашої Церкви», — мовив владика Володимир.

Фото: Богдан Тхір та о. Євген Сухий