Вперше українською вийшов відомий католицький роман «Сила і слава»
Один із найкращих католицьких романів у світі — «Силу і славу» Ґрема Ґріна — вперше переклали українською. Видання днями вийшло у видавництві «Свічадо».
Про це повідомляє видавництво «Свічадо».
З моменту публікації в 1940 році цей роман викликав чимало дискусій і вплинув на багатьох читачів. Зокрема, Томаш Галік, відомий сучасний богослов, відзначав, що «Сила і слава» — один із тих художніх творів, які відчинили йому двері до світу віри.
Це — розповідь про підпільного мексиканського священника, на якого поліція оголосила полювання. Історична основа твору — події революції в Мексиці на початку ХХ століття. У той час люди протистояли уряду, який намагався знищити Католицьку Церкву. Боротьба проти Церкви набула форми розправи, внаслідок якої тисячі вірян були жорстоко вбиті.
Ґрем Ґрін побував у Мексиці через кілька років після закінчення революції. Багато з побаченого і почутого знайшло відображення в романі «Сила і слава».
Найбільшою цінністю цього твору стало майстерне передання внутрішніх переживань священника-втікача. Нестерпність поневірянь у голоді та страху породило в ньому пристрасть до алкоголю, як способі притлумлення страждань. Утікаючи від переслідувачів і намагаючись сповняти священничі обовʼязки, отець «пересіває» власні спогади та сумління. Він виявляє у собі тотальну слабкість і водночас демонструє колосальну відвагу «нести людям Бога» в міру своїх нікчемних можливостей.
Роман «Сила і слава» визнано шедевром релігійної літератури. У 1941 році за цей твір автора нагородили Готорнденською премією, солідною літературною відзнакою Великобританії. А 1947 року було знято голлівудську кінострічку «Втікач», де головну роль зіграв лауреат премії «Оскар», актор Генрі Фонд.
Геніальність «Сили і слави» цілком справедливо можна вважати випробуваною роками. Одним із беззаперечних аргументів є те, що в 2005 році журнал «Time» подав цей твір серед ста найкращих англомовних романів із 1923 року.
Ґрем Ґрін (1904–1991) народився у Великобританії, отримав оксфордську освіту, працював журналістом, а також деякий час розвідником британських спецслужб. Вроджений талант до письма допоміг йому стати одним із найвідоміших письменників ХХ століття. Він написав безліч творів, серед них понад два десятки романів, багато з яких екранізували.
Цікаво, що Ґрем Ґрін не вважав себе католицьким письменником і навіть якось назвав себе «католиком-агностиком». Проте близькі до нього люди розповідали, що свого часу він був на Месі, яку служив о. Піо. Святий справив на письменника велике враження і до кінця життя Ґрем Ґрін носив у гаманці його фотографію. Також на схилі років письменник повернувся до прийняття Таїнств Сповіді і Євхаристії.
Департамент інформації УГКЦ