Вийшов друком Шематизм Одеського екзархату

26 червня 2024, 12:00 96

Вийшов друком перший офіційний довідник, який містить актуальну інформацію про структуру, духовенство, монашество, храми, парафії та душпастирську діяльність Одеського екзархату. Книжку приурочено до 10-річчя Одеського екзархату УГКЦ і видано з нагоди 10-ї річниці єпископської хіротонії екзарха Одеського, владики Михайла Бубнія. Вийшла вона у видавництві «Артос» (м. Львів).

Вийшов друком Шематизм Одеського екзархату

Про це інформує пресслужба екзархату.

«Ця книга — не просто збірка фактів і даних, а спроба передати вам нашу ідентичність, донести живі історії наших спільнот, наші зусилля щодо розвитку душпастирської діяльности Української Греко-Католицької Церкви на чорноморському узбережжі України протягом багатьох років. Заглибившись в історію становлення і розвитку Одеського екзархату, проаналізувавши діяльність кожної парафіяльної громади та жертовне служіння наших священників, можемо побачити, як діє Боже Провидіння, як віра дає людям силу долати будь-які труднощі та перешкоди. В основу шематизму покладено унікальну та цінну інформацію про історію УГКЦ, історії парафій і монастирів Одеського екзархату, відомості про екзархальну курію, священників, монашество, храми. Книга також містить докладний опис парафіяльних спільнот. Окрім того, у виданні ви знайдете статистичні дані про Одеський екзархат, дізнаєтеся про сучасне служіння в обставинах війни, про головні напрями діяльности та про стратегію розвитку Одеського екзархату», — зазначено в передмові екзарха Одеського владики Михайла Бубнія.

За словами прессекретаря екзархату Миколи Мудрика, який упорядкував видання, у Шематизмі подано список духовних осіб із найважливішими даними про них, відомості про монастирі та чернечі згромадження, опис храмів і каплиць із зазначенням адрес, окреслено історію виникнення кожної парафії. Шематизм ґрунтується на унікальній інформації, яку до читача доносять тексти та яку ілюструє понад тисяча яскравих світлин. Видання — важливе джерело інформаційного матеріалу для вірних УГКЦ, дослідників історії Церкви і буде цікавим усім, хто прагне пізнати життя та діяльність УГКЦ на Півдні України.

Автор ідеї видання Шематизму та редактор — владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, автор текстів та упорядник — Микола Мудрик, прессекретар Одеського екзарату, богословська редакторка — с. Анастасія Заброцька, СНДМ, літературна редакторка — Уляна Базюк, коректорка — Наталія Федорак, коректорка світлин — Христина Марко, дизайнер-верстальник та коректор світлин — Михайло Марко, відповідальний за видання — Михайло Перун.