«Зелені свята мають бути також святом, а не судним днем для всієї живої зеленої природи», — очільник Бюро УГКЦ з питань екології
На Зелені свята існує давній звичай прикрашати й озеленювати свої оселі. Напередодні П’ятдесятниці Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології закликає вірян зосередитися на головному змісті великого свята, не завдаючи шкоди живій природі.
Очільник Бюро УГКЦ з питань екології професор Володимир Шеремета зазначає, що прикрашати свої домівки та храми напередодні Зелених свят квітами, різнотрав’ям і гілками молодих дерев — це звичай, що сягає сивої давнини. Проте, на жаль, він все більше завдає шкоди природі.
«У цьому контексті Церква апелює до християнського сумління і нагадує, що для християн Зелені свята мають глибоке релігійно-богословське значення», — наголосив професор Володимир Шеремета.
Передовсім потрібно розуміти й пам’ятати, що Зіслання Святого Духа — це одне з найбільших християнських свят, яке символізує животворну присутність єдиного у Пресвятій Тройці Бога — Отця, Сина і Святого Духа. Це свято символізує присутність Творця, який дарував нам прекрасний світ як нерукотворний храм Божий і місце присутності Святого Духа. Тож у цей день важливо просити Бога, щоб допоміг бути дієвими свідками Божої любові.
«Церква навчає, що той, хто має правдиву живу віру у Пресвяту Тройцю, той піклується про Боже створіння, а хто шкодить своєму довкіллю, той грішить безпосередньо проти Бога-Творця», — розповів очільник Бюро з питань екології.
«Зелені свята мають бути також святом, а не судним днем для всієї живої зеленої природи. Тому намагаймося святкувати в гармонії з Богом-Творцем і всім Його створінням, не калічачи і не зрубуючи дерев, не завдаючи шкоди живій природі, яка нині в особливий спосіб разом із людиною страждає від війни», — закликає християн Бюро УГКЦ з питань екології.
Департамент інформації УГКЦ