«Жити за прикладом Його любові»: У Старуні пройшла молодіжна проща «СвітиТи»

26 серпня 2024, 10:33 135

У День Незалежності України, 24 серпня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня на Івано-Франківщині, відбулася молодіжна проща «СвітиТи». Участь у паломництві взяло понад 500 молодих вірян, які належать до різних спільнот при парафіях Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«Жити за прикладом Його любові»: У Старуні пройшла молодіжна проща «СвітиТи»

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії.

Розпочалася проща із глибшого пізнання особи блаженного Симеона Лукача, на честь якого названий відпустовий центр, що розташований у рідному селі священномученика, та спільної за мир в Україні в каплиці Пресвятої родини.

Відтак відбулося офіційне відкриття молитовного заходу, опісля доповідачі виступили з науковими доповідями.

Працівник храму Преображення Господнього в Івано-Франківську та відповідальний за біблійний апостолят при архиєпархії о. Ігор Клюба розмірковував на тему «Біблійна молодь».

Сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці в м. Івано-Франківську о. Андрій Гумен обговорив із молоддю те, ким ми є сьогодні. «Закликаю кожного з нас, щоб ми були героями, які вміють заявити про те, що я є християнином. Зичу кожному з нас показувати своєю поведінкою, що я є сином і дочкою Бога — свого Небесного Отця», — промовив о. Андрій.

Заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді о. Роман Демуш обговорив із молодими людьми тему «Quo Vadis? Куди ідеш?». Звертаючись до учасників, священнослужитель розповів їм про те, що йти за Ісусом — це означає насамперед творити добрі справи та довіряти Йому, а також любити, даруючи себе, за Його прикладом. «Сьогодні Церква запрошує кожного з нас жити, любити, прощати, вчить нас приймати рішення та нести за них відповідальність, найголовніше — наслідувати Ісуса в радикальності Його любові», — додав о. Роман.

Кульмінаційною частиною молінь стала Божественна Літургія, яку очолив о. Роман Демуш у співслужінні з о. Тарасом Дзяйлом, головою Молодіжної комісії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та чисельно зібраними священнослужителями, які є духовними провідниками молодіжних спільнот при своїх парафіях.

У проповіді о. Роман закликав молодь «бути світлячками для тих, хто ще в темряві, бо коли ми ділимося, ніколи не бідніємо».

Після Літургії прочан поблагословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача й освяченим єлеєм.

Завершилася проща молитвою в дусі Тезе, під час якої за допомогою піснеспівів молоді люди дякували Творцеві за всі ласки, якими Він нас обдарував, та молилися про мир в Україні.