Звернення Глави УГКЦ у 104-й день повномасштабної війни, 7 червня 2022 року

7 червня 2022, 10:00 9

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні вівторок, 7 червня 2022 року, і Україна переживає вже 104-й день цієї жахливої війни, яку веде росія проти українського народу.

Дякуємо Господу Богу і Збройним силам України, що ми змогли побачити ранішнє світло, цей сонячний київський ранок.

Війна продовжується… Важкі бої ведуться на всій лінії фронту від півночі до півдня України. І сьогодні ми особливо скеровуємо свої молитви на багатостраждальну українську Луганщину, де йдуть тяжкі бої. Через щоразу більшу військову збройну агресію росії там майже зупинена евакуація місцевого населення. Ускладнилося постачання харчів, ліків і всього того, що необхідне для виживання людей на цій території. Закликаю весь світ молитися за українську Луганщину.

Ворог жорстоко обстрілює Сумщину, зокрема прикордонні містечка і села, а також Харків. Тяжкі бої ведуться на Миколаївщині та Херсонщині.

Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. Навіть більше, Україна працює, відбулася посівна кампанія. Наші люди докладають максимальних зусиль, щоб нагодувати українським хлібом як синів і дочок України, так і всіх потребуючих у світі. Проте ми вже бачимо, що через російську блокаду українських портів неможливо експортувати українське збіжжя. Уже настає глобальна продовольча криза і це вже починає турбувати очільників різних держав.

Складаємо слова вдячності Папі Францискові за такий зворушливий заклик, щоб не використовувати збіжжя харчів як зброю, бо від цього страждають сьогодні найбільш уразливі люди, і то не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Ми сьогодні переживаємо п’ятий день Декади місійності. Україна очікує приходу Духа Святого і ми молимося за плідність нашої Церкви, за те, щоб ми, як церковна спільнота, могли народжувати у вірі нових християн ІІІ тисячоліття.

І якраз сьогодні Божественне Євангеліє розкриває нам ще одну прикмету Духа Святого. Ми чуємо, що Дух Святий не тільки Утішитель, а й Дух Істини, є Дух-Учитель. Каже Христос, що коли прийде Дух Святий, Він демаскує багато чого в цьому світі, викриє, зокрема, такі три види діяльності життя людини, як гріх, справедливість і суд.

Щодо гріха, то, як пояснює Христос, тут ідеться не про якийсь приватний учинок, а про невірство. Каже: «Дух Святий викриє гріх, тому що не вірують у Мене» — і подасть нам дар віри, щоб подолати відокремлення людини від Бога, яке за собою несе гріх.

«Справедливість, — каже Христос, — тому що я йду до Отця». Ці слова вказують не тільки на якусь людську справедливість, яка велить віддати кожному те, що йому належить. Ідеться про святість Божу. Христос вертається назад до Отця, до своєї відвічної слави. Та сама справедливість, святість всеосвячувальним животворним Духом Святим подаватиметься кожному, хто вірує.

А суд є висвітленням справжнього змісту вчинків людини. Кожна людина, яка чинить гріх, уже засуджена самим фактом учинення зла.

Гріх, справедливість і суд — це ті три важливі речі, які Дух Святий повинен демаскувати у світі та водночас навчити нас жити у вірі, у Божій святості і свідчити власну віру та святість своїми ділами.

Цього дня хочемо молитися за українську владу і всіх тих у світі, кому народи, суспільство доручили керівництво державами. Бо ми бачимо, що найгіршим гріхом влади є війна. Коли влада провокує війни, то показує своє невірство, повстає проти самого задуму Божого щодо людини, яким завжди є мир. Влада, яка не дбає про справедливість життя між людьми, своїми громадянами та народами, робить неможливим людське життя як таке. Якщо влада чинить злочини, яких спочатку не видно, це призводить до внутрішнього зіпсуття держави. Ми говоримо про гріх корупції, який роз’їдає зсередини будь-які інституції, навіть міжнародні.

Ми сьогодні просимо: Духу Святий, прийди, вилікуй гріх, відкрий нам дорогу до справедливості, навчи нас бути справедливими в тому, що ми робимо! Дай нам справедливі суди, як у наших народах, так і для всього світового співтовариства!

Боже, благослови Україну! Боже, благослови українське військо! Боже, захисти нас, Твоїх дітей перед цим грішним, несправедливим і осудним ворогом, дії якого гідні Твого засуду! Духу Істини, навчи нас усіх жити у Твоїй Істині, у Божій Правді!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео