Звернення Глави УГКЦ у 137-й тиждень повномасштабної війни, 29 вересня 2024 року

29 вересня 2024, 20:40 30

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 137-й тиждень жахливої, кривавої, святотатської війни, яку російський агресор приніс на нашу мирну українську землю.

Цей тиждень був дуже важким для нашого війська та цивільного населення. Ми особливо молимося за наших військовослужбовців, дівчат і хлопців, які захищають Україну, зокрема біля Покровська та Вугледара. Ідуть активні бойові дії також на Курщині.

Активно, щоночі, ворог атакував з повітря наші міста і села. Традиційно Київ є мішенню номер один таких атак. Особливо гучно було в столиці вночі та зранку 26 вересня, коли все місто потрясалося від ударів російської зброї з повітря.

Кров ллється на Півночі та Півдні України. Російські агресори щодня атакують з повітря Суми і Харків. Особливі новітні удари відчули на собі південні українські міста, зокрема Запоріжжя, Одеса, Ізмаїл. Ворог починає досягати модифікованими керованими авіабомбами вже навіть центр Запоріжжя. Минулого тижня постраждав також наш Івано-Франківськ.

Та попри цю жорстокість, Україна зранена, але не скорена. Ми втомлені, але незламні. Сьогодні дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі, і кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Двадцять дев’ятого вересня Католицька Церква відзначала 110-й Всесвітній день мігранта і біженця. Вся повнота Вселенської Церкви під проводом Папи Франциска огортає своєю увагою і служінням тих, хто був змушений із певних причин податися в чужі країни.

Сьогодні велике число українців — за офіційною статистикою понад 13 мільйонів — через цю жахливу війну покинули свої домівки. Велика частина з них нині називається внутрішньо переміщеними особами. Зокрема наша Церква сьогодні зігріває їх своїм теплом, їм допомагає, служить. Ми підтримуємо наших людей, обстоюємо їхні права та гідність, коли вони опиняються за кордоном. Промовляємо від їхнього імені до урядів, суспільств, Церков тих держав, у яких тепер перебувають наші брати і сестри.

Минулого тижня я завершив візит до Естонії, де мав нагоду промовляти від імені української громади до естонського суспільства. Справді, Естонія з усіх країн Євросоюзу прийняла чи не найбільше наших біженців у відсотковому відношенні до свого населення. Налічуючи близько 1 млн 200 тис. мешканців, країна прийняла близько 100 тис. українських біженців. Складаємо подяку за гостинність естонському суспільству, зокрема спільнотам Католицької Церкви.

Ми вітаємо католиків Естонії з проголошенням нової дієцезії. Сто років їхньою структурою була апостольська адміністратура — нарешті цього тижня Святіший Отець Франциск встановив повноцінну дієцезію для католиків Естонії. Вітаємо всіх людей, священників, зокрема владику Філіппа, із цією історичною подією.

Цього тижня в Римі розпочинається друга сесія Папського Синоду Єпископів на тему синодальності. До Вічного міста з’їхалися священники, миряни, монахи й монахині та єпископи Католицької Церкви з усього світу.

Для нас, делегатів Української Греко-Католицької Церкви, це ще одна нагода промовити до Папи Римського та Вселенського Синоду Католицької Церкви на захист багатостраждального українського народу. Ми хочемо скористати з цього часу, щоб послужити Церкві, рідному народові та Українській державі.

Ми наближаємося цими днями до особливого свята. Першого жовтня за григоріанським календарем ми святкуємо Покров Пресвятої Богородиці. В Україні це Свято захисників Батьківщини.

Тож вітаю наших військовослужбовців, дівчат і хлопців, які коштом власного життя виборюють свободу, гідність, незалежність рідного народу та нашої держави. Ми прагнемо сьогодні молитовно послужити нашому війську. Знаємо, що в наших спільнотах триває безперервна молитва за перемогу і справедливий мир. Огортаємо увагою і душпастирським служінням — через військових капеланів — наших військовослужбовців, яким нині найважче, а також поранених, полонених, зниклих безвісти та сім’ї загиблих героїв.

Маємо оновлені дані, що зникло безвісти вже близько 55 тисяч українських військовослужбовців і цивільних осіб. Молимося за їхній порятунок і за те, щоб їхні родини знали, де вони перебувають, і одного дня все-таки дочекалися їхнього повернення з перемогою додому.

Боже, благослови українське військо! Боже, пошли Твого архистратига Михаїла з усім небесним воїнством на підмогу тим, хто захищає життя і свободу свого народу! Боже, благослови нашу українську землю Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео