Звернення Глави УГКЦ у 221-й день війни, 2 жовтня 2022 року

2 жовтня 2022, 15:36 33

У щоденному відеозверенні до українців і всіх людей доброї волі Блаженніший Святослав розповів про ситуацію на фронті, продовжив серію роздумів про джерело стійкості українського народу й уділив архиєрейське благословення.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні неділя, 2 жовтня 2022 року, а український народ уже 221-й день стоїть у цій нерівній борні із несправедливим, кровожерним агресором, який приніс на нашу землю смерть, розруху, знищення, море людських сліз.

Упродовж останньої доби на всій лінії фронту йшли тяжкі бої. Але українське військо крок за кроком звільняє українську землю від окупанта. Вчора ми раділи за наше військо через його успіхи біля міста Лиман на півночі Донеччини, стратегічного місця, з якого починається тепер звільнення української Луганщини.

Упродовж останньої доби ворог завдав по території України 4 удари крилатими ракетами, 16 авіаударів, 75 ударів реактивними системами різного типу. На жаль, постраждало більше ніж 30 населених пунктів, зруйновані житлові будинки та елементи цивільної інфраструктури, є знову багато поранених.

Україна оплакує нових загиблих упродовж останньої доби. Нещодавно Президент України озвучив, що останнім часом щодня гине 50 українських воїнів. Пам’ятаймо про них у молитві, віддаймо їх у руки небесного милосердного Отця.

Сьогодні вночі здригався під бомбовими ударами Кривий Ріг. Ворожі дрони-камікадзе атакують міста на Півдні України, несучи вночі смерть мирним мешканцям. А сьогодні зранку окупант масовано атакував Запоріжжя та його околиці. Зараз там лунають вибухи і ллється людська кров. Ми ще навіть не знаємо, яких втрат у Запорізькій області зазнала сьогодні Україна.

Коли наше військо звільняє українські території, нам відкриваються жахливі кадри звірств окупантів. Цими днями українські військові відкрили ще одну трагедію на східній Харківщині. Біля села Кирилівка Куп’янського району вони знайшли розстріляну окупантами автоколону. Це сталося десь, мабуть, на початку вересня, коли люди намагалися виїхати із зони бойових дій. І донині в тих розбитих авто перебувало 24 загиблих людини, із них одна вагітна жінка і 13 малих дітей. Нехай Господь Бог змилосердиться над нашим народом і, як Справедливий Суддя, належним чином заплатить окупантові за кров невинних дітей.

Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Сьогодні неділя, святий день, і ми спішимо до наших храмів, де будемо слухати животворне Боже слово та причащатися Святих Таїнств Тіла і Крові нашого Спасителя. І це є джерелом стійкості Церкви і народу.

Це неділя після Воздвиження і перед нашими очима лежить виставлений для вшанування чесний і животворний Хрест Господній. Ми чуємо таке Боже слово: «Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за Мною. Бо хто хоче спасти свою душу, той її погубить, а хто її погубить задля Мене і задля Євангелія, той її спасе», — каже Христос Господь.

Хрест Христовий — це найповніше об’явлення Бога, який є любов’ю, який полюбив людину до кінця і разом із нею та в ній сьогодні крокує своєю хресною дорогою. Хрест Христовий є джерелом стійкості українського народу.

Тому сьогодні я хочу роздумати над ще однією засадою цієї стійкості, незламності, завдяки якій жоден окупант ніколи не переможе цей незламний Божий люд і яка дає нам антидот проти страху, бо на війні — на фронті і в тилу — бояться всі, хто відчуває небезпеку, і це природно. Християнська віра, як джерело стійкості, дає нам антидот проти страху, навіть тоді, коли справді жахається людське серце, бачачи злочини окупантів. «Любов проганяє страх», — каже у своєму Першому посланні євангелист Іван. Тому добре захищає той, хто любить, а нам, українцям, громадянам України, є що і кого любити, зокрема в таких жахливих обставинах війни.

Ми знаємо, на цьому вже не раз наголошувалося, що любов породжує героїв, — ота справжня християнська любов, яка випливає із чесного і животворного Хреста Господнього. А ненависть і страх висушують душу, паралізують людину. Тому любов звільняє, проганяє геть страх.

Сьогодні в Україні не існує тилів. Кожен із нас має стати на захист усього того, що любить, що називає рідним, — на захист України. І коли ми любимо по-справжньому, тоді вистоїмо, знайдемо в собі сили не зупинитися.

Боже, Спасителю наш Ісусе Христе, який за нас розіп’явся на хресті, ми повірили у Твою любов! Ми повірили в ту любов, яку Ти маєш до нас! Врятуй Україну, вижени страх із наших сердець, зроби нас незламними і люблячими захисниками своєї Батьківщини! У цей святий день поможи нам зачерпнути у Тебе силу любові, яка проганяє страх! Боже, благослови Україну, зроби люблячими і безстрашними наших захисників України! Боже, благослови нашу землю своїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Інші фото та відео