Звернення Глави УГКЦ у 72-й тиждень повномасштабної війни, 2 липня 2023 року
Блаженніший Святослав продовжує звертатися до всіх людей доброї волі зі зраненої України. У 72-й тиждень повномасштабної війни Глава УГКЦ подякував Папі Франциску за гуманітарну допомогу, яку він скерував на Херсонщину, а також говорив про майбутнє України, яке «можливе лише тоді, коли відбудуємо простір гідного життя».
Слава Ісусу Христу!
Дорогі у Христі брати і сестри!
Україна, наш народ, наша Церква переживають уже 72-й тиждень великої повномасштабної війни, яку росія принесла на нашу мирну землю. Цими днями нам особливо болить Краматорськ, де росіяни знову вдарили по цивільних людях, ракетами посеред білого дня знищили кафе — загинуло 12 людей, серед них 3-є діточок. У Бердянську, що на окупованому Запоріжжі, росіяни починають воювати з дітьми — вбили двох підлітків, підозрюючи їх у проукраїнських настроях. У дітей перевіряють мобільні телефони. Діти опиняються в епіцентрі російських репресій. Але і сьогодні ми хочемо, щоби світ почув, що незважаючи на біль, страждання, кров і сльози, Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!
Від імені нашого багатостраждального народу, зокрема Півдня України, я хотів би подякувати Святішому Отцю Папі Францискові за його чергову гуманітарну місію. Цими днями до України приїхав його еміненція кардинал Конрад Краєвський з іще одним гуманітарним конвоєм. Я мав нагоду поспілкуватися з кардиналом, який перебував у нашому василіанському монастирі в Херсоні, привізши туди харчі, речі першої необхідності. Сьогодні ми хочемо подякувати всім, хто памʼятає про біль України, про постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС.
Останні дні відзначилися і промінчиком надії. 28 червня Україна традиційно відзначає День Конституції. З цієї нагоди Президент проголосив програму трансформації нашої держави — своєрідний маніфест України як переможця у цій війні. Дуже цікаво було дізнатися, якою влада бачить перемогу України і що означає слово «перемога». Ми всі починаємо розуміти, що перемога — це не тільки деокупація всіх територій і вихід на кордон 1991 року. Перемога — це відродження простору життя на всій території держави. Дуже важливо нам було почути, що наріжним каменем трансформації України наша влада бачить традиційні сімейні цінності. Бо неможливо говорити про перемогу допоки молодь не відчуватиме себе в безпеці, аби народжувати дітей саме в Україні. Перемога означатиме повернення дітей нашої Батьківщини, розсіяних по всьому світі, повернення для того, щоб її відбудовувати. Президент говорив про гідну зарплатню, про те, що українці більше не можуть бути дешевою робочою силою у Європі, що Батьківщина їх чекає.
Цікаво, що таке бачення майбутнього України дуже співзвучне зі стратегією душпастирства нашої Церкви, яку наш Синод опрацював на період до 2030 року. Ми це називаємо душпастирством зцілення ран війни. Сьогодні знаємо, що 78% населення країни має рідних або близьких, які загинули чи були поранені на війні. Отож майбутнє можливе лише тоді, коли відродимо, відбудуємо простір гідного життя, — життя, яке б народжувалося, зростало, квітнуло на рідній українській землі.
Ми нині просимо: Боже, поблагослови нашу Батьківщину, поблагослови ці добрі наміри! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті, які віддають життя саме для того, щоби творити простір життя, — вони вмирають, щоб Україна жила! Боже, благослови нашу Батьківщину, наш народ Твоїм справедливим небесним миром!
Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюбієм завжди, нині і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.