Глава УГКЦ з єпископами провів у Сенаті, Конгресі та Держдепі США зустрічі щодо підтримки України
Делегація Української Греко-Католицької Церкви провела низку зустрічей щодо підтримки України в Сенаті, Конгресі та Державному департаменті США.
Сенатор Макконелл
У другий день робочих зустрічей із представниками державної влади США Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, і владики Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії, Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата в Пармі, та Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, зустрілися з лідером меншості в Сенаті США республіканцем Мітчем Макконеллом.
Під час зустрічі єпископи УГКЦ заявили, що вони як частина громадянського суспільства говорять від імені простих людей і їхній основний меседж — Україна зранена, але незламна, Україна стомлена, виснажена, але стійка, і саме тому Україна переможе.
Сенатор у свою чергу заявив: «Найважливіша річ, яку ми можемо зараз зробити, — це допомогти Україні».
Від імені українського народу Блаженніший Святослав подякував йому за емпатію та підтримку України.
В офісі Макконелла єпископи обговорили низку питань щодо актуальної ситуації в Україні та викликів, перед якими вона стоїть у досягненні перемоги над агресором і справедливого миру, зокрема питання релігійної свободи.
Читайте також:
«Нам потрібен знак надії!»: Глава УГКЦ провів зустрічі з конгресменами у Капітолії США
Спікер Палати представників Джонсон
Блаженніший Святослав із делегацією УГКЦ мав також зустріч в офісі спікера Палати представників США Майка Джонсона.
Єпископи донесли до нього необхідність надати Україні пакет допомоги для захисту життя людей. Глава УГКЦ закцентував: «Ми потребуємо вашої допомоги, щоб вижити. Кожного дня ціною затримки допомоги Україні є життя людей, які росія холоднокровно забирає».
Блаженніший Святослав звернув увагу на страждання людей в Україні та застеріг від інструменталізації їхнього болю. «Ми говоримо від імені простих людей і нам дуже болить, коли хтось на тлі нашого болю та страждання грає в політичні ігри», — сказав він.
Митрополит Борис Ґудзяк нагадав, що Україна 30 років тому добровільно відмовилася від ядерного арсеналу, повіривши в силу міжнародного права, а США тоді виступили одним із гарантів її безпеки.
Держдеп США: релігійна свобода
Делегація УГКЦ зустрілася із Крістофером Смітом, заступником помічника секретаря з питань Східної Європи, та Джейсоном Макінерні, заступником директора Управління міжнародної релігійної свободи Держдепу США.
Блаженніший Святослав розповів про душпастирське й соціальне служіння УГКЦ в умовах війни, зосередившись на турботі про зранену українську сім’ю.
Глава УГКЦ закликав допомогти повернути з полону греко-католицьких священників із Бердянська — Івана Левицького і Богдана Гетелу.
Члени делегації УГКЦ розповіли про порушення релігійної свободи і прав людини на окупованих територіях України, наголосивши, що саме росія є ворогом релігійної свободи.
«Я вчився у підпільній семінарії. Повірте мені, я знаю, що таке релігійна свобода в радянському союзі, який росія прагне відновити», — сказав Блаженніший Святослав. Митрополит Борис Ґудзяк додав, що російський імператор Петро І, з яким себе неодноразово порівнював теперішній президент держави-агресора, особисто вбивав у храмі греко-католицьких священників.
За словами єпископів, геноцидна війна росії проти України має чітку ідеологічну основу і її метою є знищення українського народу та української Церкви. Блаженніший Святослав зауважив: «Росія перетворює навіть Церкву на зброю — Російську Православну Церкву, яка породила вбивчу ідеологію „русского міра“».
Він також звернув увагу, що законопроєкт щодо «заборони» Московського патріархату, яким маніпулює російська пропаганда, не скерований проти якоїсь конкретної конфесії, а ґрунтується на принципах партнерства між Церквою і державою, рівності перед законом усіх Церков, захисту національної безпеки.
Держдеп США: відновлення України
Ще одна зустріч у Держдепі була присвячена питанню економічного відновлення України. В офісі Пенні Пріцкер, Спеціальної представниці США з питань економічного відновлення України, делегація УГКЦ зустрілися з її заступником — Тайсоном Баркером.
Єпископи подякували офісу Пенні Пріцкер за зусилля щодо економiчного відновлення України і побажали успіху у втіленні всього задуманого.
Конгресмени Грейвз і Нанн
6 березня владики Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський УГКЦ, Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, і Венедикт Алексійчук, єпарх чиказької єпархії Святого Миколая, відвідали офіси двох конгресменів США: Гаррета Грейвза (республіканця від штату Луїзіана) та Закарі Нанна (республіканця від штату Айова). Обидва конгресмени — палкі прихильники допомоги Україні як у теперішній, так і в післявоєнний період, й обидва відвідали Україну протягом останніх 2 років в умовах повномасштабного російського вторгнення.
Під час дискусій із радниками обох конгресменів єпископи висловили вдячність за їхню постійну підтримку України та заохотили продовжувати докладати зусиль для пришвидшення проходження через Конгрес украй необхідного законопроєкту про додаткову допомогу Україні.
Єпископи також поділилися особистими розповідями про війну в Україні, зокрема владика Андрій розповів про перебування в Києві під час бомбардувань.
USAID
Члени делегації УГКЦ зустрілися також із командою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яка бере активну участь у підтримці України.
Заступник помічника Марк Сімаковський розповів про допомогу у сфері розвитку, гуманітарну й безпекову допомогу, яку уряд США надає Україні, відзначивши стійкість українського народу та зусилля, спрямовані на зміцнення економіки країни.
Сімаковський також відзначив глибоке розуміння єпископами УГКЦ України та її народу і підкреслив їхню унікальну роль як захисників своєї нації. Він наголосив на важливості їхньої мудрості та сили у вселенні надії в суспільство й залученні світової української діаспори.
У відповідь єпископи висловили вдячність USAID за палку підтримку та поділилися думками щодо поточних викликів і сподівань на майбутнє.
Владика Андрій Хім’як, який живе і служить у Києві, засвідчив про людські жертви війни та наголосив на нагальній потребі захистити незалежність, свободу й життя України, підтвердивши непохитну рішучість нації виборювати перемогу. Він наголосив на усвідомленні суспільством необхідності реформ, зазначивши, що повернення до довоєнного статус-кво вже неможливе з огляду на принесені жертви.
Дискусія також заглибилася в нюанси перспективи перемоги в Україні, визнаючи вразливість поточного періоду. Єпископи закцентували на важливості солідарності та підтримки з боку міжнародних партнерів, як-от USAID, у захисті суверенітету країни.
Департамент інформації УГКЦ