Ректор УКУ прозвітував про діяльність університету на Синоді Єпископів УГКЦ
9 липня під час Синоду Єпископів УГКЦ, який цими днями відбувається в Римі, ректор УКУ Тарас Добко представив звіт про діяльність Українського католицького університету за 2024–2025 навчальний рік.

Про це повідомляє пресцентр УКУ.
«Участь у патріаршому Синоді Єпископів УГКЦ, який відбувається раз на рік, є дуже важливою для нашого університету. І ми щиро вдячні за це запрошення, — ділиться Тарас Добко. — Це нагода відчувати живий пульс нашої Церкви, розуміти, як і чим живе Церква, де університет може бути корисний для реалізації Христової місії та душпастирського служіння».
Тарас Добко розповів владикам про досягнення університету за минулий навчальний рік. Зокрема, про залучення Факультету прикладних наук до оборонних проєктів, започаткування бакалаврської програми з робототехніки; перший випуск спільної магістерської програми з Ноттінгемським університетом «Майбутнє спадщини: історія, культура, література»; про трансформацію Школи права у Факультет; про запуск Школи цілісного розвитку; новий етап роботи над спільними науковими проєктами з Університетом Нотр-Дам; масштабування студентського асистентства на всі факультети; реновацію корпусу на Свєнціцького з урахуванням безбар’єрності; благодійний стипендійний фонд «ДоНація» досягнув цілі — 1000 нових підписників і перший благодійний забіг, який зібрав понад 500 учасників.
Також на Синоді ректор представив основні результати роботи Українського католицького університету за 2024–2025 навчальний рік у контексті душпастирського плану УГКЦ 2030.
«Для мене і нашої спільноти є дуже важливо, щоби ми структурували свою діяльність у світлі душпастирського плану нашої Церкви і звірялися з ним у плануванні наших стратегічних ініціатив та розвитку», — наголошує Тарас Добко.
Під час Синоду ректор поділився планами і пропозиціями щодо поглиблення співпраці між університетом та Церквою. Зокрема, він пригадав, що одним зі стратегічних проєктів УКУ є комплексна програма співпраці з УГКЦ, яка передбачає організацію наукових, академічних заходів, конференцій, а також промоцію спадщини Церкви і таких постатей як митрополит Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий, які зокрема є засновниками Українського католицького університету.
Тарас Добко зазначив, що УКУ також працює над адвокацією у світі питань українського порядку денного, де Церква має особливе значення і місію. Університет готовий допомогти з підсиленням діяльності інститутів постійної інформації священників, а також впроваджувати курси у межах суспільно орієнтованого навчання для ширшої співпраці з парафіями.
«Я також згадав і про важливість місії греко-католиків — бути видимим знаком єднання Центрально-Східної Європи. Бо наша єдність за останній час похитнулася через різні політичні процеси, зокрема у Словаччині, Угорщині, Польщі. Саме греко-католики можуть бути видимим знаком єдності цього регіону, через, наприклад, академічні обміни серед викладачів богословських закладів УГКЦ України та Центральної і Східної Європи, через міжнародну мобільність студентів і семінаристів», — коментує Тарас Добко.
Головна тема Синоду єпископів УГКЦ — «Душпастирство родини в умовах війни». Відтак, ректор УКУ розповів про діяльність Інституту родини і подружнього життя, практику відзначення щорічного Дня сім’ї. Також він повідомив, що університет розробляє сімейну політику для того, щоби бути до певної міри зразком в підтримці та турботі про родину всередині спільноти. «Ми готові ділитися нашими напрацюваннями з іншими інституціями», — додає Тарас Добко.
У відповідь, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і Синод звернулися із запитом до Українського католицького університету приділити особливу увагу зміні способу мислення про сім’ю у публічному просторі.
«Є запит змінити призму суспільного сприйняття сім’ї — від сім’ї як проблеми, до сім’ї як ключа до вирішення багатьох питань, зокрема і відновлення України, і зрештою духовного здоров’я суспільства, — пояснює ректор. — Думаю, що ми в університеті повинні над цим серйозно замислитися і запропонувати таку програму дій, яку б могли би реалізувати у творчий християнський спосіб».
Департамент інформації УГКЦ