Священники Перемишльсько-Варшавської архиєпархії дискутували про нові методи євангелізації
Із 7 по 10 жовтня відбувалася чергова зустріч у межах постійної формації для духовенства Перемишльсько-Варшавської архиєпархії. Вже традиційно священники зустрілися в реколекційному домі сестер служебниць Непорочної Діви Марії у м. Перемишль.
Про це повідомляє пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.
Цьогоріч перші два дні конференцій провадили владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької єпархії та голова Патріаршої комісії у справах євангелізації, о. Роман Терлецький, голова Комісії у справах євангелізації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, медичний капелан, та Олеся Колос, секретар Патріаршої комісії у справах євангелізації.
На конференціях були порушені цікаві й значущі теми щодо нової євангелізації, зокрема те, як її впроваджувати у власне та парафіяльне життя. Кожна наука ґрунтувалася на досвіді й переживанні Бога як Друга і люблячого Батька. Доповідачі заохочували священників проповідувати керигматично, тобто триматися певної схеми, яка допоможе краще передати живе Боже слово до сердець людей.
«Перш за все, маємо усвідомити, що Бог нас сильно любить, кожного з нас особисто, а не масу. Для Бога кожен важливий і неповторний. Наступний крок — зрозуміння того, чим є гріх і що кожен із нас є грішником. Тоді ми починаємо бачити, що єдиний, хто може нам допомогти і спасти нас, — це Ісус Христос, наш дорогий Спаситель. Тобто наше спасіння є тільки в Ньому. Опісля Господь запрошує нас до глибшої віри та навернення, переосмислення свого життя, як той „орел, що оновлює свою юність“. Ми також із великою радістю визнаємо, що Ісус Христос є нашим Господом. Якщо з великим завзяттям триматимемося цієї радісної схеми, то наше життя буде у Святому Дусі, тобто Він буде витати в нашому серці та підказувати, як правильно чинити та куди йти, щоби творити спільноту з Богом і людьми», — зазначили доповідачі.
«Ми мали і практичні заняття з Lectio Divina, де владика Йосафат розповів про три моменти роздумування над Святим Письмом, які тепер можемо застосувати на парафії. Перший раз читаємо фрагмент і вибираємо, що нас вразило. Це може бути слово або речення. Тоді читаємо вдруге і кажемо, що на нашу думку до нас хоче промовити Господь, а читаючи третій раз, — що хочемо на ці слова відповісти, наприклад, за щось подякувати Богові, щось попросити чи перепросити», — розповів о. Володимир Алфівіцький, учасник формаційної зустрічі.
Також багато говорили про важливість спільнот у парафіяльному житті та роль парафіян і священників у них. «Отці з великим захопленням слухали та не помічали того, як швидко минали ці насичені програмою дні. Було багато питань і цікавих відповідей. Ведучі ділилися досвідом свого життя та як Бог діяв у ньому. Щиро дякуємо цим дорогим апостолом Божої любові за добрі науки та свідчення, де кожен щось для себе взяв», — додав о. Володимир.
У звітній частині соборчику с. Даниїла Шумна, ССНДМ, розказала про стан катехитичного служіння у Перемишльсько-Варшавській архиєпархії. Доповідачка представила результати анкет щодо катехизації, яку опрацював о. Дмитро Лавренюк.
Окремо с. Даниїла згадала про майбутній огляд релігійної дитячої творчості, який проходитиме 19 жовтня в Перемишлі, запросивши всіх до участі, а також проанонсувала біблійний конкурс по Євангелії від св. Матея.
Отець Ярослав Стороняк провів конференцію на тему «Закон Камілька», яку опрацював разом з о. Ярославом Чухтою. Відтак о. Віталій Бойко запрезентував новий сайт Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, розробку якого модерує.
На завершення усіх доповідей і презентацій архиєпископ Євген мав слово про єпархіальні справи та привітання ювілярів.
Департамент інформації УГКЦ