Телебачення УГКЦ скликає друзів на «Живу зустріч» у Львові вже цієї неділі. Що очікувати? (Програма)
З нагоди свого 10-річчя «Живе телебачення» запрошує на «Живу зустріч», яка відбудеться із благословення та за участю Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в неділю, 13 серпня 2023 року, на території біля Патріаршого дому у Львові.
Напередодні разом з організаторами — працівниками «Живого телебачення» о. Ігорем Яцівим, п. Марією Довганик і п. Тарасом Бабенчуком — заглянемо за куліси підготовки до святкування та розповімо про сенси таїнства зустрічі «Живого телебачення» і його здобутки за 10 років.
Які сенси й цінності вкладають організатори в «Живу зустріч»?
Керівник Департаменту інформації УГКЦ і «Живого телебачення» о. Ігор Яців зазначив, що ідея формату святкування 10-річчя ґрунтується на його попередньому досвіді, зокрема святкуванні 10-річчя програми Львівської хвилі «Духовна мандрівка», яка тоді в залі театру імені Марії Заньковецької розвіртуалізувала й обʼєднала працівників і слухачів. Подібна ситуація, за словами священника, і з «Живим телебаченням»: тисячі глядачів регулярно моляться, дивляться програми та залишаються невідомими для його команди.
Кожна зустріч — це таїнство. А «Жива зустріч» — це запрошення взяти в ньому участь.
«Великою цінністю є можливість бути разом. Це дуже важливо навіть у духовному контексті, бо людина потребує бути у спільноті для свого духовного зростання», — переконаний о. Ігор.
Чим є 10-річчя для «Живого телебачення»?
На переконання керівника Департаменту інформації УГКЦ, це — певний етап, покликаний зафіксувати здобутки й допомогти зрозуміти, яким має бути найближче майбутнє.
«Ми не лише святкуємо 10-річчя, але плануємо майбутнє „Живого телебачення“ на прийдешнє десятиріччя», — зазначив священник.
Хто запрошений на «Живу зустріч?»
«Запрошені всі ви, наші найрідніші глядачі та слухачі», — наголосила п. Марічка Довганик, режисер й адміністратор «Живого телебачення».
Вона також зазначила, що на відкриту святкову зустріч запрошений кожний глядач, який єднається з «Живим телебаченням» у молитві, навчанні, катехизації, читанні Святого Письма. Для участі не потрібно жодних запрошень — лише бажання бути в цей день разом із нами.
«Я впевнена, — каже п. Марія, — що в цей день усі знайдуть можливість для цікавого проведення часу. У програмі передбачені: спільна молитва з Блаженнішим Святославом, дитяча програма, сімейні розваги, нагородження учасників конкурсу парафіяльних хорів, а їх близько 80, концерт, молитва з музичним супроводом на березі озера під захід сонця.
Це не фестиваль, не проща — це щось особливе — «Жива зустріч».
«Ми не хочемо її з чимось порівнювати. Саме наше телебачення є особливим середовищем, де формується медійна структура нашої Церкви. Найперше, це — особлива зустріч. Щоби бути щасливим, треба мати гармонійні відносини з Богом і людьми. Формують наші відносини саме зустрічі. Тому ми створюємо нагоду саме для цього! Це — зустріч!» — пояснила режисер «Живого телебачення».
Які очікування від цього дня?
«Зарядитися від наших глядачів, набратися енергії для праці на багато наступних десятиріч», — додала п. Марія.
Якою буде програма? Чи відображає вона місію та ідентичність «Живого телебачення»?
На «Живу зустріч» запрошено виконавців, музикантів, гурти, які творять якісну, українську, сучасну, різнопланову музику.
«„Живе телебачення“ віддавна дбає про цю нішу. Ми відкриваємо співаків для ширшого загалу за допомогою нашого медіа, і вони також запрошені на цю зустріч. Нам важливо показати, що українська християнська музика якісна та різнопланова. Наші виконавці працюють у різних музичних жанрах», — розказав п. Тарас Бабенчук, журналіст «Живого телебачення».
У програмі вечора передбачений виступ хорів, які брали участь у конкурсі від «Живого телебачення». Близько 80 заявок отримали організатори і їх можна побачити на ютубі телебачення. Архиєрейську Божественну Літургію співатиме хор-переможець, якого визначило журі.
«Є музиканти, які повʼязані з „Живим“ безпосередньо або які є улюбленцями глядачів, до прикладу, оркестр Львівської семінарії. Це — гарна можливість зустрітися і почути їх наживо, — зауважив п. Тарас та додав: — Хочу звернути увагу на 12-річну дівчинку із Львівщини — незрячу Софію Хому. Під час молитви на вервиці, яка транслювалася з її парафії, вона заспівала пісню, що має 200 тисяч переглядів на ютуб-каналі. Для неї „Живе“ записало цю пісню професійно і зняло кліп».
Також будуть гурти, які творять уже віддавна християнську музику: гурт «Кана», Ярослав Геник, львівський гурт «PopryVse»… Ведучий вечора — о. Тарас Плетеня — був професійним ведучим на радіо до того, як став священником, організовував різні медійні заходи. Зараз працює на телебаченні у Дрогобичі.
«Якщо живете життям Церкви, то впізнаєте пісні, які звучатимуть. Виконавці безліч разів виступали в різних місцях. Серед них також отці Руслан Грех та Олексій Саранчук. У них можна почерпнути духовної глибини. Заохочуємо всіх прийти! Буде гарно!» — закликав п. Тарас.
Організатори звертають увагу і наголошують, що вхід для усіх ВІЛЬНИЙ! Ніякого запрошення не потрібно!
Усе відбуватиметься НА ВУЛИЦІ, де всім вистачить місця!
Стисло про «Живу зустріч»
Неділя, 13 серпня, Патріарший дім у Львові, пр. Івана Павла ІІ, 35 б (колишня вул. Хуторівка):
11:00 — Архиєрейська Літургія з Блаженнішим Святославом;
13:30 — концерт християнських гуртів і виконавців;
18:00 — вечірня музична молитовна програма на березі озера;
20:00 — спільна Ісусова молитва.
Підготувала Христина Потерейко