Церква як нова Кана Галилейська: єпископи УГКЦ провели на Синоді день духовної віднови
3 липня, у межах Синоду Єпископів УГКЦ, що триває в Римі, відбувся день духовної віднови для владик. Духовні роздуми виголосив о. Тарас Бабій, ректор Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни Стрийської єпархії. Окрім цього, о. Тарас щоденно проповідує під час Божественної Літургії.

Цьогорічна головна тема Синоду — «Душпастирство сім’ї у час війни» — стала також лейтмотивом дня духовної віднови.
Реколектант зосередив увагу єпископів на євангельському уривку про весілля в Кані Галилейській. Як пояснив о. Тарас, ситуація, у якій опинилося подружжя в Кані, має символічну паралель із тим, що переживають сьогодні численні українські сім’ї: «Говорячи мовою Святого Письма, можна ствердити, що нашим українським родинам сьогодні „забракло вина“».
У біблійній традиції вино є символом радості, повноти життя і глибини стосунків. У Кані не йшлося лише про відсутність напою — подружжя стикнулося з духовним та емоційним виснаженням. «Їхні стосунки втратили радість, вичерпалися, і жодна людська допомога — ні родичі, ні друзі, ні музика, ні веселощі — не могла цьому зарадити. Внутрішню пустку, яка утворилася, подолати могла лише Божа дія», — зазначив священник.
Реколектант звернув увагу на Пресвяту Богородицю, яка «першою зауважує потребу і з довірою звертається до Ісуса». Відтак додав, що Христос не діє сам — Він закликає до співпраці слуг: «Ісус просить їх наповнити кам’яні посудини водою аж по вінця, а потім — віднести її весільному старості». Отець Тарас запросив єпископів побачити в цьому жесті глибокий образ їхньої місії. «Єпископи, як слуги Христові, покликані сьогодні у своїх єпархіях вірно виконувати свою частку служіння, щоб Господь міг звершити Своє чудо — перетворення зранених, виснажених стосунків на оновлені життєдайні сім’ї», — переконаний о. Тарас Бабій.
За словами реколектанта, «ця частка служіння головно полягає в необхідності якісної передподружньої підготовки та систематичного супроводу подружніх пар». І хоч ці зусилля можуть здаватися скромними й недостатніми перед обличчям великих труднощів, проте «Бог має силу перетворити навіть людську обмеженість на велику благодать і зцілення».
На завершення священник звернув увагу владик ще на ще один аспект: чудо в Кані Галилейській не тільки врятувало подружжя, а й «об’явило славу Божу, і учні увірували в Ісуса». Так само й сьогодні: «Інвестування Церкви в подружжя і сім’ї є дорогою до об’явлення Божої присутності та духовного відновлення самої Церкви».
Отець Тарас Бабій підсумував головну думку дня так: «Якщо ми хочемо зцілити українську родину від теперішньої кризи, то наші парафії та єпархії мають стати новими Канами Галилейськими, де слуги Божі з повнотою ревності виконують своє служіння родинам, а Господь своєю благодаттю перетворює цю працю на спасіння наших сімей».
Департамент інформації УГКЦ