УМХ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії прийняла нових членів, серед яких двоє священників

3 жовтня 2023, 16:00 163

Цими днями з нагоди празника Покрову Пресвятої Богородиці парафіяльні осередки об’єднання вірних УГКЦ «Українська молодь — Христові» приймають нових членів. Зокрема в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії десятки кандидатів після підготування склали присягу вірності Христові та стали дійсними членами молодіжного руху УГКЦ. На кожній із парафій, де діє осередок (їх в архиєпархії близько 10) відбулися Божественні Літургії, а відтак священники-духівники здійснили Чин прийняття нових членів. Цікаво, що цього року до спільноти долучилося два молодих священники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії: о. Володимир Мисан та о. Петро Мушинський, які ввійшли до об’єднання духівників молодіжного руху.

По-особливому відбулося свято у смт Козова, де духівник УМХ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Володимир Наконечний спільно з архиєпархіальним координатором Лілією Сохою зібрали представників усіх осередків. Свято традиційно розпочалося Молебнем до Пресвятої Богородиці. Опісля — найважливіша мить — присяга. «Слова, які виголошувала молодь, заторкували до глибини душі і кожен із присутніх згадував те, як цілком присвятив себе Богові та УМХ», — розповідає о. Володимир Наконечний.

Особливим гостем святкувань стала голова Всеукраїнської координаційної ради Молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» Христина Потерейко, яка цими днями відвідала частину інших осередків. Пані Христина привітала Козівський осередок із річницею, подякувала священникам та молоді за працю над розвитком спільноти й особливу креативність, подякувала новим членам, які склали присягу, за відвагу сказати «так» Христові. Голова закликала кожного бути апостолами своєї присяги вірності, а також молитися до заступника нашого руху митрополита Андрея Шептицького.

photo 2023 10 02 20 18 08

Відтак молодь організувала для гостей рухливі банси, велику гру, квест-знайомство з Козовою та смачний фуршет. Свято наповнив духовною програмою отець-диякон Пахомій.

«Звісно, не могли відпустити уемхістів з інших осередків без подарунків від нас, а саме зображеннями митрополита Андрея Шептицького, який є нашим покровителем і духовним батьком. Цей день був сповнений родинною атмосферою свята, радості та Божої прослави, ми сподіваємося, що він залишиться в серцях кожного. Дякуємо осередкам УМХ і всім, хто розділив із нами свято!» — додає о. Володимир Наконечний.

Також у межах святкувань осередки УМХ парафій Пресвятої Тройці та Покрову Пресвятої Богородиці м. Тернополя проводили благодійні ярмарки, на яких зібрали значну суму для підтримки ЗСУ та військових капеланів.

До слова, молодіжний рух УМХ продовжує важливу місію поширення християнських цінностей, залучає активну молодь Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та створює нові осередки. Власне, цими днями архиєпархіальний координатор Лілія Соха спільно з духівником о. Володимиром Наконечним зробила представлення УМХ молоді с. Озерна, де заплановане створення осередку. Присутні почули важливу інформацію про структуру спільноти, цінності, статут, який нещодавно був затверджений Синодом Єпископів і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом. Також з ініціативи духівників на парафіях активно проводяться формаційні курси уемхівського новацтва, де діти готуються до вступу в організацію.

Пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії