В Австрії відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

24 лютого 2023, 12:54 62

23 лютого, напередодні першої річниці від початку війни, Екуменічна рада Церков Австрії та Українська греко-католицька парафія Святої Варвари у Відні об’єдналися в молитві за мир в Україні.

В Австрії відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

Спільно молилися парох центральної парафії Святої Варвари о. Тарас Шагала, декан собору Святого Стефана о. Рудольф Прокші, реформатський регіональний суперінтендант Томас Хеннефельд, методистський суперінтендант Штефан Шрекенфукс, вікарій румунського православного єпископа Нікола Дура, пастор Вальтер Гесслер із Новоапостольської Церкви й Івана Вуйкович зі Сербської Православної Церкви. Співав хор Української Греко-Католицької Церкви. На Літургії також прозвучали пісні від екуменічної спільноти Тезе.

Для ЕРЦА було надзвичайно важливо продемонструвати знак солідарності з людьми, які в Україні страждають від війни. Прагнення миру — безумовне завдання Церков у молитві, словах і справах. «Ми віримо в силу молитви, яка здатна впливати на ситуацію і змінювати її», — сказав Томас Хеннефельд у промові. Молитва об’єднує всі Церкви.

Символічним було і те, що саме спільна міжконфесійна молитва за мир в Україні стала першим богослужінням у церкві Святої Варвари, яка понад сім місяців була зачиненою через проведення реставраційних робіт.

за матеріалами УГКЦ в Австрії