Владика Йосиф Мілян із душпастирським візитом відвідав Черкащину

22 лютого 2023, 19:38 145

20–21 лютого владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, відвідав із душпастирським візитом парафії УГКЦ на Черкащині.

Владика Йосиф Мілян із душпастирським візитом відвідав Черкащину

Разом з єпископом участь у візитаціях взяли представники Курії Київської архиєпархії о. Павло Локоть, синкел у справах духовенства, о. Василь Чудійович, канцлер Київської архиєпархії, о. Віталій Герасимів, економ, о. Роман Улей, секретар владики Йосифа, та о. Андрій Боднарук, голова пресслужби.

Першого дня візиту владика Йосиф відвідав Канів і Золотоношу. У Каневі архиєрей звершив Божественну Літургію у міжконфесійному храмі Покрову Пресвятої Богородиці, що розташований у підніжжі Чернечої гори, та провів у місті низку розмов із представниками місцевої влади.

У храмі під час проповіді протосинкел Київський зауважив, що в останні дні перед початком Великого посту під час Літургій читаємо уривки Євангелії, які наближають нас до Страстей Христових. «Господь говорить про Єрусалим та його дітей, а також про бажання Бога зібрати дітей Ізраїля. Сьогодні Єрусалим — це Божий храм, до якого Господь кличе всіх нас, до своєї Церкви, яку Він заснував. Є ще інший вимір Єрусалиму — вічний. Там вже Господь не питає, хочеш чи ні. Бо є закон, за яким всі ми переступаємо поріг життя та смерті і входимо в новий вічний Єрусалим», — наголосив єпископ.

Після Літургії владика Йосиф із молитвою відвідав Канівське кладовище, де похований п. Мар’ян Піняк, колишній директор Шевченківського національного заповідника «Тарасова гора». «Сьогодні ми молилися за одного з нас, який залишив помітний слід на цій землі, у цьому місці, у цьому краю, в українській культурі, у родинах, у серцях рідних та друзів, які пізнали його та любили. Нехай Бог оселить душу пана Мар'яна в новому Єрусалимі. Нехай душа його спочине в місці світлому, квітучому, де немає печалі та зітхання, а життя безконечне», — промовив архиєрей.

Пізніше владика Йосиф завітав до Шевченківського національного заповідника «Тарасова гора», де зустрівся з генеральним директором музею п. Валентиною Коваленко та її співробітниками. У ході зустрічі було обговорено низку ініціатив щодо співпраці. Окремо архиєрей висловив слова вдячності за спільно проведені «Прощі до Тараса», котрі щороку на початку березня спільно з працівниками музею організовує Київська архиєпархія. Особливо владика подякував п. Ларисі Миколенко, яка докладає чимало зусиль до організації цих спільних заходів.

Завершуючи візит до Канева, владика Йосиф прибув до Канівського міського голови п. Ігоря Ренькаса. У ході зустрічі було обговорено можливість співпраці з містом, а також представлено адміністратора парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Каневі о. Ігоря Котенка.

Відтак владика Йосиф прибув із візитом до м. Золотоноша, де зустрівся із громадою місцевих греко-католиків.

«Не знаю, чи хтось сподівався, що на цьому місці в Золотоноші буде храм, але він постав. Отцю Юрію Голоднюку і всім, хто будував його, було непросто, але треба було мати дуже велику віру в Бога і Його силу, що Він допоможе, що збудує. Часом легше знайти гроші, щоби збудувати цей Божий дім із каміння, але набагато більше зусиль потрібно, щоби збувати храм із цеглинок людських душ. Бо як Вас не буде, то навіщо цей храм?».

Архиєрей наголосив: «Сьогодні у вас невелика громада, проте Бог покладає на вас свою надію, що ви будете тими християнами, за якими підуть інші. Ви маєте бути тими християнами, про яких інші скажуть: „Подивіться, як вони себе люблять, як вони себе шанують“, і це буде найбільша проповідь. Бо проповідь вагома й важлива тоді, коли є живою та практикуючою, не на сцені, а в щоденному житті. Тому в цьому храмі шануймо й бережімо пам’ять Пресвятої Богородиці, бо вона є Матір’ю світу і Матір’ю Церкви. Шануймо кожну матір, кожну жінку, шануймо свою матір, а тоді Бог шануватиме нас», — наголосив владика.

за матеріалами пресслужби Київської архиєпархії