Владика Йосиф Мілян взяв участь у відкритті виставки «Земні шляхи Небесної Сотні»
16 січня владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, взяв участь у відкритті виставки «Земні шляхи Небесної Сотні», приуроченої 10-й річниці Революції Гідності з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв.
Організаторами виставки є Національний музей Революції Гідності та Музей історії міста Києва.
«Виставка „Земні шляхи Небесної Сотні“ про людей, які стали Героями, про те, ким вони були і що привело їх на Майдан. А також про їхні дуже різні шляхи, які перетиналися в ключові для України моменти, та про те, що ці шляхи — їх усвідомлений вибір», — йдеться в повідомленні на сайті Національного музею Революції Гідності.
Як зазначають організатори, вперше в одному місці відвідувачі матимуть змогу побачити велику кількість персональних речей Героїв Небесної Сотні, унікальних артефактів, зібраних із різних куточків України речей, сповнених драматичних емоцій.
Виставка розпочинається з подій, які передували Євромайдану. Хтось із Героїв був ще учасником Революції на граніті, у той час, як тринадцятеро з Небесної Сотні тоді навіть не народилися. Для багатьох поштовхом до громадської діяльності стала Помаранчева революція 2004 року. А для когось Революція Гідності виявилася першим і останнім виявом громадянської позиції.
Однак не всі Герої загинули безпосередньо під час Революції Гідності. Є й такі, хто потрапив до лав Небесної Сотні пізніше, відстоював досягнення Майдану, чинив спротив у перші дні гібридної російської агресії.
Це люди різної національності, віку, освіти; чоловіки та жінки; географія їхнього походження охоплює всі регіони України, дехто із закордону; підприємці й пенсіонери, науковці, митці, студенти… Наймолодшому було 17, найстаршому — 82 роки. Їхні персональні історії вимальовують узагальнений портрет України й українців нашого часу.
Ознайомитися з виставкою можна з 17 січня по 25 лютого в Музеї історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ