Владики Синоду Єпископів УГКЦ помолилися до Святого Духа та склали синодальну присягу
29 червня, у свято Верховних апостолів Петра і Павла, у Римі урочисто розпочався Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2025 року. Вперще в історії УГКЦ Синод почався Євхаристійним Богослужінням із Папою Римським. Ввечері владики помолилися до Святого Духа, склали присягу й урочисто перенесли Євангеліє до зали робочих засідань.

Під час Святої Меси в базиліці Святого Петра, яку очолив Святіший Отець Лев XIV, Папа привітав владик Синоду Єпископів УГКЦ і висловив вдячність за їхню душпастирську ревність.
Ввечері перед початком Молебню до Святого Духа владика Андрій Хім’як, Секретар Синоду, зачитав Декрет Глави УГКЦ про скликання Синоду.
Архиєреї помолилися до Святого Духа, склали синодальну присягу й урочисто перенесли Святе Євангеліє до зали засідань, розпочавши синодальну працю.
У слові під час Молебню Блаженніший Святослав наголосив на унікальності цих історичних днів для Церкви. Глава УГКЦ зазначив, що проща УГКЦ із нагоди ювілейного Року надії, на яку приїхало понад 7 000 паломників з усього світу, показала справжню природу УГКЦ як матері-Церкви, яка співстраждає зі своїм народом. «Ми побачили, що ми — глобальна Церква, яка має київське коріння, але єдина з українських Церков, що об’єднує у своєму лоні світову українську громаду», — наголосив Предстоятель.
Головна тема цьогорічного Синоду — «Душпастирство сімʼї в умовах війни». Глава УГКЦ наголосив, що душпастирство сімʼї — це не лише програми чи ідеї, а насамперед побудова стосунків з українською сім’єю в умовах війни, підтримка, захист і зцілення родин. «Ми, як єпископи, священники, парафіяльні спільноти, маємо збудувати стосунки з українською сім’єю в умовах війни», — зазначив Патріарх.
Особливу увагу Блаженніший Святослав звернув на важливість синодальності в Церкві. «Замало мати Синод, треба ним бути. А ми є Синодом лише тоді, коли між нами спочиває і діє Дух Святий», — зазначив він, цитуючи слова папи Франциска.
Синод Єпископів УГКЦ триватиме в Українській папській колегії святого Йосафата до 10 липня 2025 року.
Департамент інформації УГКЦ